Życie szkoły 4/2014
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Zajęcia teatralne w szkole mogą być niewyczerpanym źródłem ogromnej satysfakcji, radości i twórczej zabawy zarówno dla uczniów, jak i nauczyciela. Warto bawić się z dziećmi w teatr, bo to integruje, otwiera na innych ludzi, kształtuje twórcze postawy, rozwija wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, planowania pracy, ale też oswaja ze sztuką, daje poczucie wspólnoty i rozwija pasje uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z tekstem, w którym autorka dzieli się swoim bogatym doświadczeniem w prowadzeniu autorskiego teatru dziecięcego.

Szkoła nie jest dla ocen, nie jest dla rodziców. Szkoła jest po to, bym jutro miał większe umiejętności niż dzisiaj. To podstawa edukacji – być dalej, niż byłem wczoraj, i czuć się z tym dobrze – to słowa psychologa Jarka Żylińskiego. Gorąco zachęcamy do lektury wywiadu, w którym szukamy odpowiedzi m.in. na pytania: Czy rywalizacja to dobra metoda motywowania uczniów do nauki? Jak dostosować poziom trudności do możliwości dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych?

Ponadto w numerze zamieszczamy tekst o tym, jak skutecznie komunikować się z rodzicami, oraz artykuł o bum bum rurkach – nietypowym instrumencie mającym wszechstronne zastosowanie. Zachęcamy również do skorzystania z naszych wielkanocnych pomysłów: na własnoręcznie wykonane pisanki i kurczaka, a także na zajęcia, podczas których tworzymy wielkanocną grę planszową.

Anna Tomczak
Redaktor naczelna