Życie Szkoły 4/2013
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci otwartości i tolerancji wobec innych kultur. W bieżącym wydaniu „Życia Szkoły” podpowiadamy, jak kształtować takie postawy u uczniów. Pokazanie na przykładzie uniwersalnej baśni, takiej jak historia o Kopciuszku, jak różni mogą być ludzie, a także ich wierzenia czy obyczaje, może być doskonałym sposobem na naukę tak potrzebnej dziś tolerancji kulturowej.

By przybliżyć dzieciom świat innych kultur i regionów geografi cznych, proponujemy również zajęcia o tematyce afrykańskiej. W kwietniowym numerze znajdą Państwo m.in. scenariusz, pomysły na prace plastyczne, a także pomoc dydaktyczną z motywami afrykańskimi.

Poruszamy też w czasopiśmie temat dyspraksji rozwojowej – dysfunkcji trudnej do zdiagnozowania i bardzo uciążliwej dla dzieci. Podpowiadamy, jak ją rozpoznać i udzielić potrzebującemu uczniowi stosownej pomocy.

W artykule Mobilny Comenius autorka, opisując osobiste doświadczenia, zachęca nas do udziału w tym europejskim programie nastawionym na wspieranie i podnoszenie kwalifi kacji kadry oświatowej. Warto spróbować swoich sił i wypełnić wniosek aplikacyjny, bo to niepowtarzalna szansa na rozwój i wspaniałą przygodę. Polecamy także Państwa uwadze Kącik małego odkrywcy. Przedstawiamy w nim pomysły na ciekawe i wartościowe edukacyjnie eksperymenty, które można przeprowadzić z dziećmi w warunkach szkolnych. Ponadto jak zwykle dużo praktycznych podpowiedzi i materiałów, w tym pomysły na prezenty na Dzień Mamy, scenariusz inscenizacji związanej z tym świętem oraz pomoce dydaktyczne i plakaty.