Zajęcia warsztatowe z zakresu poradnictwa zawodowego w klasach II-III gimnazjum
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Prezentowany scenariusz zajęć warsztatowych powstał z myślą o młodzieży klas II–III gimnazjum, bez względu na stopień kompetencji w podejmowaniu decyzji zawodowej i szkolnej. Doświadczenie przekonuje nas, że uczniowie o wysokim i niskim stopniu kompetencji znajdą wiele wiadomości, które utrwalą je w swoim postanowieniu zawodowym i pobudzą do głębokich przemyśleń nad sobą i swoją przyszłością edukacyjną.

Zajęcia warsztatowe z zakresu poradnictwa zawodowego w klasach II–III gimnazjum Scenariusz zajęć warsztatowych opracowany jest z myślą o wszystkich pracownikach pedagogicznych, szczególnie pedagogach szkolnych, oraz nauczycielach techniki, wychowawcach klas i nauczycielach przedmiotowych, o których się zapomina, a są oni przecież bardzo ważnym ogniwem całego procesu planowania kariery szkolnej i zawodowej każdego ucznia.

Propozycja zajęć warsztatowych została sprawdzona wielokrotnie przez autora, w toku bezpośredniej pracy z uczniami klas II–III szkół gimnazjalnych. Spotkania zmobilizowały, zaktywizowały młodzież, pogłębiły jej stosunek do siebie i innych a także sprawiły, że zmieniło się w wielu przypadkach nastawienie do przyszłości zawodowej jako wyznacznika pracy nad sobą.