Zabawy rozładowujące agresję i zabawy pamięciowe - materiały do pracy z uczniami szkoły podstawowej

Karta pracy
LICZBA STRON: 12      FORMAT: pdf
KATEGORIA: Nauczyciel szkolny
TAGI: emocje, nauka, pamięć, agresja, bidowanierelacji, cierpliwość, zabawa
SERIA: Strefa Pedagoga i Psychologa, Twórczy Nauczyciel
Zajrzyj do środka
Zabawy rozładowujące agresję i zabawy pamięciowe - materiały do pracy z uczniami szkoły podstawowej
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Obowiązkiem nauczyciela, który chce aby jego uczniowie radzili sobie ze stresem ale i z agresją jest praca z uczniem nad różnymi praktykami. Powinni wspomagać dzieci w konstruktywnym radzeniu sobie z problemami i konfliktami, kształtować siłę emocjonalną uczniów, powstrzymującą zachowania agresywne. Pomogą w tym arkusze zajęć oraz gry i zabawy przygotowane przez ekspertów.

Sprawdź!
 

Przykład zabawy:
 

 

  • Wszyscy siedzą na podłodze. Prosimy dzieci, aby wyobraziły sobie, że są zdenerwowane i rozładowują złość, niszcząc gazety. Każdy niszczy tyle gazet, ile chce.
  • Ochotnicy opowiadają, jakie uczucia wyrażali, w jaki sposób i dlaczego. Czy darli gazety, czy je gnietli, czy może zgniatali je i rzucali nimi po sali? Czy zastanawiali się przy tym, jak ich zachowania wpływają na innych? Czy obserwowali ich reakcje?
  • Teraz każdy próbuje zmienić swoje zniszczone gazety w dzieło wyrażające pozytywne uczucia. Można nadać gazecie jakiś niezwykły kształt np. stworzyć czapkę niewidkę, drzewo marzeń.
  • Rozmawiamy z dziećmi o tym, czy zamiana uczuć negatywnych na pozytywne jest łatwa czy trudna, czy widzimy potrzebę zamiany uczuć i zachowań.