Rozwój myślenia logicznego i matematycznego u przedszkolaków - klasyfikowanie
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Seria książek Rozwój myślenia logicznego i matematycznego u przedszkolaków to zbiór pomysłów i propozycji zabaw, których celem jest rozwijanie u dzieci podstawowych zakresów myślenia logicznego i matematycznego.

Wszystkie propozycje są w pełni zgodne z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego. Wśród zabaw znalazły się propozycje dla młodszych i dla starszych przedszkolaków. Nauczyciel sam dokona wyboru odpowiedniego dla swojej grupy. Zaproponowano trzy formy zajęć: zajęcia indywidualne, zespołowe (grupa kilku dzieci) oraz grupowe (dla całej przedszkolnej grupy), aby dziecko już w przedszkolu mogło zdobywać różnorodne doświadczenia w kontaktach z innymi. Pamiętajmy – matematyka to także zabawa. W jakim stopniu, zależy przede wszystkim od nas, nauczycieli.
Dobrej zabawy!
 

Przykład zabawy:

 Przebieg
 Nauczyciel prezentuje kilka siatek z zakupami:

 

  • ze sklepu spożywczego,
  • z księgarni,
  • z kwiaciarni,
  • ze sklepu z zabawkami.

- W każdej siatce znajdują się przedmioty, które można kupić w jednym z wymienionych typów sklepów oraz jeden przedmiot zakupiony w innym sklepie, niepasujący do pozostałych.

- Np. w siatce z zakupami z księgarni znajduje się pięć książek oraz marchewka, a w siatce z zakupami ze sklepu spożywczego oprócz warzyw i owoców jest także pierścionek.

- Nauczyciel po kolei wyjmuje produkty z każdej siatki.

- Dzieci nazywają wyjmowane przedmioty oraz wskazują to, co nie pasuje do pozostałych rzeczy.