Postępowanie rehabilitacyjne po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Urazy towarzysza naszej aktywności ruchowej od zawsze i nie sposób ich uniknąć. Można jedynie dążyć do zmniejszenia ich liczby. Jedna z najczęstszych, a jednocześnie prowadząca często do komplikacji i w konsekwencji do zmian zwyrodnieniowych w stawie kolanowym kontuzja, jest zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Ten uraz dotyczy zarówno sportowców uprawiających sport na najwyższym poziomie, jaki i osób traktujących ruch jako rekreacje; równie często dotyka tez osób nieaktywnych, podczas codziennych czynności.

Osiągnięcia naukowe i bardzo szybki rozwój wiedzy na temat sposobów leczenia pozwalają na precyzyjne opracowanie algorytmów postępowania przy różnego rodzaju urazach, miedzy innymi przy zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego. Obecnie coraz łatwiej jest podjąć decyzje, czy rekomendować zabieg operacyjny czy nie –
–w zależności od celów stawianych przez pacjenta. Również postępowanie rehabilitacyjne jest bardziej precyzyjne, dokładne, dające możliwości pełnego powrotu funkcji stawu kolanowego, co wiąże sie z możliwością wznowienia aktywności ruchowej na wcześniejszym poziomie.

Niniejszy e-book, oparty na nowoczesnej literaturze i własnych doświadczeniach autorów, jest zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących sie rehabilitacją, jak i dla pacjentów świetna okazja do zapoznania sie
z najnowszymi trendami w zaleceniach i postepowaniu rehabilitacyjnym dla osób po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego.

Przyjęta przez autorów forma przekazu informacji, z dużą liczbą ilustracji i instruktażów, sprawia, że publikacja jest czytelna, łatwa do zrozumienia i wykorzystania w codziennej praktyce.

Polecam zarówno lekarzom, fizjoterapeutom, jak i osobom, które doświadczyły zerwania więzadła.

 

 

dr Ryszard Biernat

Kierownik Centrum Rehabilitacji Ruchowej

przy Olsztynskiej Szkole Wyzszej

im. Józefa Rusieckiego

 

Dzięki e-bookowi:

  • Poznasz najnowsze trendy i zalecenia rehabilitacyjne przy zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego
  • Otrzymasz gotowe narzędzie merytoryczne do doskonalenia swoich technik pracy z pacjentem
  • Dowiesz się kiedy rehabilitacja nie będzie wystarczająca i należy skierować pacjenta na operację
  • Zyskasz praktyczne, bogate w ilustracje i instruktaże materiały merytoryczne