Pedagog ubiegający się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Propozycja planu rozwoju zawodowego oraz sprawozdania z jego realizacji

 

Są Państwo nauczycielami kontraktowymi. Mają już za sobą pierwszy stopień awansu, jak również przerwę dwóch lat od chwili uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego.  Droga awansu jest już samodzielną Państwa decyzją, ponieważ nauczycielem kontraktowym można pozostać do końca kariery zawodowej. Czy warto robić dalszy awans zawodowy? Oczywiście zachęcam Państwa, ponieważ awans służy własnemu rozwojowi, pomaga budować kreatywny warsztat pracy, jak również przynosi wyraśną korzyść finansową.

Dzisiaj rozpoczynacie Państwo swoją karierę zawodową, ubiegając się o stopień nauczyciela mianowanego. Pomogę zatem w czytelny i klarowny sposób przedstawić i sfinalizować proces stażu prowadzący do ubiegania się i otrzymania kolejnego stopnia awansu, powołując się w artykule na rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.

Awans pedagoga nauczyciela kontraktowego na nauczyciela mianowanego jest drogą awansu rozpoczynającą się po uprzednim złożeniu wniosku o staż do dyrektora szkoły wraz z projektem planu rozwoju zawodowego. W rozporządzeniu czytamy: § 3.2. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany załączają projekt planu rozwoju zawodowego do wniosku o rozpoczęcie stażu skierowanego do dyrektora szkoły.