Gotowy pakiet scenariuszy na zajęcia dla nauczycieli - dzień Babci i Dziadka
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

W dużych rodzinach kontakty międzypokoleniowe były czymś naturalnym. Dzieci uczyły się od rodziców stosunku do ludzi starszych, codziennie uczestniczyły w ich życiu, a oni z kolei troszczyli się o ich bezpieczeństwo i powodzenie. Kształtowanie stosunku do starości i ludzi starszych może odbywać się już w przedszkolu.

Do tradycji społecznej wprowadzono Dzień Babci i Dzień Dziadka, aby zmobilizować wnuków do okazywania dziadkom miłości i szacunku. Dni te obchodzone są szczególnie uroczyście w przedszkolach, gdzie z tej okazji organizuje się akademie, obdarowuje gości laurkami, a także rozmawia z dziećmi o roli osób starszych, potrzebie pomocy w dniu codziennym.

W publikacji znajdują się kompletne scenariusze obchodów Dnia Babci i Dziadka!
 

Przykład zabawy dziadków i wnucząt!
 

  • Nauczycielka (prowadząca) informuje, że w Królestwie Wnuczkolandii w tak uroczystym dniu można się witać jeszcze inaczej.
  • Każde dziecko wraz ze swoimi gośćmi tworzy jedną rodzinkę.
  • Jest ona oznaczona numerem wybranym przy wejściu do sali.
  • Cała rodzinka siada blisko siebie i uważnie rozglądając się dookoła, wybiera inną rodzinkę, którą chce pozdrowić.
  • Gdy już są zdecydowani, wołają: Rodzinka numer 4 pozdrawia rodzinkę numer 7. Aby pozdrowienie nabrało odpowiedniej mocy, zarówno rodzinka pozdrawiająca, jak i pozdrawiana macha „uszami” (dłonie przy uszach). Jednym „uchem” machają także najbliżsi sąsiedzi obu rodzinek.


Ułatw sobie pracę, wykorzystaj nasze scenariusze na uroczystość Dnia Babci i Dziadka!