Gimnastyka dla smyka
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Scenariusz zajęć


Scenariusze zajęć… to seria książek powstałych z myślą o codziennej pracy nauczycieli przedszkoli. Zawarto w niej pomysły na niebanalne zajęcia, propozycje zabaw, piosenek,zadań dla dzieci - zarówno młodszych, jak i starszych. Do scenariuszy dołączono praktyczne załączniki, a także kolorowe materiały ilustracyjne. Szerokie grono autorskie gwarantuje różnorodność i wysoki poziom merytoryczny publikacji.


Niniejszy fragment zawiera propozycję zajęć na letnie zajęcia. Sport, podróże, obserwacje przyrodnicze to wspaniałe tematy do zrealizowania w ciepłe, słoneczne dni.


Przykładowy zestaw ćwiczeń zawartych w publikacji:

  • Marsz pomponów – dzieci energicznie i rytmicznie maszerują dookoła sali, wysoko unosząc kolana. Klaszczą w rytm muzyki (uderzają pomponem o pompon).
  • Kolorowy berek – dzieci ustawione w rozsypce naśladują ruchami biegacza. Biegną w miejscu.
  • Sprężyste kolanka – dzieci przyjmują prawidłowa postawę, ręce opuszczone wzdłuż tułowia, rytmicznie uginają i prostują kolana. Rękami wykonują wymachy naprzemienne do przodu, do tyłu.
  • Pajacyk – dzieci podskakują jak pajacyki, wymachują kolorowymi pomponami. Wykonują obszerne ruchy rąk i energiczne podskoki.
  • Zabawa w chowanego – w rytm spokojniejszej muzyki dzieci w siadzie klęcznym pochylająsię do przodu i chowają na kolanach pompony. Następnie unoszą tułów, głowę i ręce w górę i potrząsają pomponami. Ćwiczą na przemian: chowanie pomponów i wyprost. Rowerek – dzieci leżąc na plecach chwytają pompony palcami stóp i zataczają nogami nad podłoga koła w rytm muzyki.