8 niebanalnych zabaw ruchowych z fabułą
ABY POBRAĆ, WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ:
* Dane wymagane

** Na podany adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do pełnej wersji darmowego e-booka.

Przykładowy fragment zajęć:

  1. Dzieci stają w kręgu. Każde z nich zamyka na chwilę oczy i przypomina sobie, co mu się przydarzyło dziś (dobrego lub złego).
  2. Następnie poproś uczniów, by pokazali, w jaki sposób dziś się czuli.
  3. Na początek pokaż uczniom, jak Ty się czułaś (np. zrób smutną minę i spuść głowę lub podskocz i unieś wysoko ręce), a dzieci odgadują Twoje uczucia.
  4. Następnie każde dziecko pokazuje samo (np. podskakuje – było bardzo wesoło, kiedy malowaliśmy farbami, lub np. wykonuje taki ruch: opadają mu ramiona i kuca – było mu smutno, kiedy posprzeczał się z kolegą). Możesz podpowiadać uczniom, w jaki sposób mogą pokazać, e dobrze się bawili, spotkało ich coś dobrego, a co mogą robić, by pokazać, że czuli się źle.
  5. Pozostali uczniowie odgadują, jak czuła się dana osoba. Jeżeli uczeń chce, może powiedzieć pozostałym, z jakiego powodu czuł się dobrze lub źle.

Spróbuj popracować tak z dziećmi!

Podczas zajęć dzieci będą doskonalić motorykę małą i dużą, rozwiną refleks, koncentrację uwagi, a także umiejętności psychospołeczne - w szczególności umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Przede wszystkim dzieci w grupie zintegrują się i przeżyją radość wspólnej zabawy. Oprócz przebiegów zabaw w załącznikach znajdują się ilustracje potrzebne do przeprowadzenia zajęć.